Blog

Hastalıkların Yayılmasını Önlemek İçin Koruyucu Sağlık Ürünleri Kullanın

Sağlık sektöründe çalışanlar, enfeksiyon kontrolünün ne denli önemli olduğunun bilincindedir ve önlemlerini buna göre alırlar. Enfeksiyonu ve bulaş riskini önlemenin en iyi yollarından biri tek kullanımlık koruyucu tıbbi ürünlerdir.

Koruyucu medikal ürünler enfeksiyona yakalanmayı ve aynı zamanda bir enfeksiyonun yayılmasını önlerler. Özellikle günümüz gibi salgın dönemlerinde gerek sağlık çalışanları gerekse hastalar, bir enfeksiyonun yayılmasının ortaya çıkaracağı sonuçların farkında olmalı ve bu duruma paralel tedbirler almalıdırlar. Tersi bir durumun ciddiyetinin anlaşılabilmesi için ortaya konan çalışmaların gösterdiği rakamlar oldukça endişe verici ve tehlikelidir.

CDC (Hastalık Kontrol Merkezi), yılda 1,7 milyon kişinin hastaneye bağlı enfeksiyonlardan etkilendiğini ve bu enfekte kişilerin yaklaşık % 1’inin her yıl hayatını kaybettiğini, yani yaklaşık 100.000 ile 150.000 arasında kişinin hastaneye bağlı enfeksiyonlar nedeniyle öldüğünü bildirmektedir. Endişe verici olan bu istatistiği düşürmenin en etkin yolu kişisel koruyucu medikal ekipmanları, özellikle de tek kullanımlık, kullanımın ardından hemen imha etmeye müsait türleri tercih etmektir.

Koruyucu yüz maskeleri, solunum yoluyla taşınması muhtemel virüslere karşı bir bariyer görevi görecektir.

Sağlık sektöründe uzmansanız, bu tek kullanımlık ürünleri kullanarak kendinizi ve hastalarınızı korumanın iyi bir örneği olmanız şiddetle tavsiye edilir. Medikal koruyucu giysiler, özellikle koruyucu tulumlar ile operasyonlarınızı yürütmeniz, mikrop ya da bakterilerin yayılmasını önlemenin yanı sıra, kendinizi tehlikeli sıvı sıçramalarından koruma konusunda da yardımcı olacaktır. Çalışılan endüstriye bağlı olarak tercih edilebilecek çeşitli koruyucu maske türleri solunum yoluyla taşınması muhtemel virüslere karşı bir bariyer görevi görecektir.

Medikasol, cerrahi yüz maskelerinin dışında özellikle halk sağlığını da düşünerek gündelik kullanıma uygun ve Sağlık Bakanlığı onaylı yıkanabilir bez maskeler de üretmektedir. Dilediğiniz renk ve desende üretilebilen renkli bez maskeler, hem sizler hem de üzerlerindeki tasarımlarla daha eğlenceli olmaları sebebiyle çocuklar için maskeler olarak da tercih edilebilir. Bu tip maskelerin son derece konforlu olduklarını ve lateks veya fiberglastan üretilmediğini, ayrıca nefes almayı çok daha rahat hale getirdiklerini de ekleyelim.

Unutulmamalı: Kişisel koruyucu donanımların çoğu yalnızca tek kullanımlıktır!

Medikal, tıbbi yüz maskeleri ve muayene eldivenleri gibi koruyucu sağlık ürünlerinin çoğu yalnızca tek kullanımlıktır. Birden fazla kez kullanılması durumunda enfeksiyon, bakteri ya da virüslerin yayılma ve diğer insanlara bulaşma riski doğabilmektedir. Özellikle sağlık çalışanları ya da gıda sektöründe çalışan profesyonellerin çoğu zaman operasyonlarında ve prosedürlerinde tek kullanımlık eldivenler kullanması gerekecektir. Genellikle, bu eldivenler lateks, vinil, neopren ve nitril kauçuktan üretilmektedir. Bununla birlikte, bazı kişilerde ortaya çıkabilen alerjik reaksiyonlardan ötürü lateks kullanımı tercih edilmemekte, farklı malzemelerden üretilmiş koruyucu eldivenler tercih edilmektedir. Koruyucu eldivenlerin seçiminde diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise kullanan kişinin eline iyi oturması, doğru vücut hassasiyetine sahip olmalarıdır. Böylece kullanacağınız ekipmanı daha hassas bir şekilde kavramanız mümkün olacaktır.

Piyasadaki en güvenli koruyucu sağlık ekipmanlarına sahip olmak istiyorsanız, en üstün kaliteye sahip olduklarından da emin olun. Bütçenizi göz önünde bulundurarak maliyetinizi düşürmek, ancak kaliteden ödün vermek istemiyorsanız, koruyucu ekipman satın alım işlemlerinizi toptan yapmayı da düşünebilirsiniz. Medikasol, sahip olduğu geniş tedarik zinciri ve yüksek üretim kapasitesi ile koruyucu sağlık ürünleri alanında toptan alışveriş seçeceğini de sizlere sunmakta!

Medikal koruyucu sağlık ürünlerine dair tüm ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Koruyucu Sağlık Ürünleri